Всеукраїнський рух “Твоя Країна”: 25 областей до 25 років

в

Звичайно, краще один раз самому побачити, ніж сто разів почути, один раз самому вирушити в подорож, ніж слухати про неї від когось. Саме такою думкою керуються організатори Всеукраїнського руху «Твоя країна», яка щороку відкриває нашу державу та міста з нової сторони для сотень молодих людей, занурюючи туристів у місцевий колорит та звичаї.

До Миколаєва туристи приїжджали вже 7 разів, і кожна зустріч була насичена, захоплююча та зі своїми родзинками.

sMYc поспілкувався з головою «Твоєї країни» у Миколаєві Наталею Кутняк, яка поділилася з нами правилами заповнення анкет, ідеями на майбутнє та найпоширенішим міфом про Миколаїв.

Снимок

Як виникла ідея організувати акцію?

Поштовхом до запуску проекту стали події кінця 2013 року. Саме тоді ми усвідомили, що треба показувати молоді Україну і відкривати для себе щось нове. Взагалі, вперше акцію було запущено у День соборності України. З того часу ми допомогли вже сотням студентів побачити ті міста, які вони хотіли. Зокрема, у Миколаєві вже відбулося 7 заїздів, і влітку планується ще один.

Ми прагнемо показати молоді Україну в усьому її різноманітті, а не лише “розкручені” туристичні місця. Особливо хочеться, щоб на заході країни цікавилися східними регіонами і не боялися до нас їхати.

Які найпошириніші міфи пов’язані з Миколаєвом?

Зазвичай одним із пунктів в анкеті є запитання «Що ти знаєш про місто, куди хочеш поїхати?» і беззаперечним лідером є думка про те, що у Миколаєві є море. Майже кожен третій учасник пише про нього, а потім на нього чекає невеличке розчарування. Також більшість думає, що у нас не дуже гостинне місто для туристів, а це не так. Добре, що подібні акції можуть не лише розвіяти міфи про будь-яке місто в Україні, а й відкрити для учасників якісь родзинки і цікаві місця у місті, де вони проживають три дні.

Де ви зазвичай знаходите кошти для акції?

Зазвичай усі учасники попереджені про те, що їм з собою потрібно мати певну кількість грошей на всілякі сувеніри, квитки до музеїв, театрів, тощо. У свою чергу організатори співпрацюють з миколаївськими закладами і намагаються отримати певну знижку для учасників. Зазвичай, у нас є вже кілька перевірених місць, але щоразу ми намагаємося здивувати гостей чимось новим. Цього разу всіх потішив Запічок і Hinkaller. Також ми запросили усіх учасників до Cinema Cafe  на фільм. Проживають учасники в домівках організаторів та охочих прийняти гостей, а дорогу оплачують самостійно. Для студентів, які мають знижку на залізничні квитки, це досить невеликі гроші.
Ми намагаємось зробити три дні у Миколаєві максимально яскравими та пізнавальними, щоб гості не сумували, а хтось, можливо, захотів приїхати до нас ще. Тому цього разу запросили молодь до нашої обсерваторії та влаштували їм справді веселий відпочинок у дитячому містечку «Казка». А потім ще й мали нагоду перевірити, хто готовий до екстремального відпочинку і запропонували усім відвідати катакомби. Всі залишилися задоволені і щасливі.

Учасники 7го заїзду у квест-кімнаті

Учасники 7го заїзду у квест-кімнаті

Катерина Хлистова, учасниця Твоєї країни поділилася на сторінках проекту своїми враженнями стосовно «родзинки» – катакомб:

Спочатку було дуже страшно в них залазити, так як входом була маленька горизонтальна щілина, і щоб потрапити в катакомби, нам доводилося лягати на спину і так повзти приблизно 5 метрів, але ми, красені, побороли свій страх і спустилися під землю. У катакомбах було багато малюнків робочих і інших людей часів добування каменю, з якого був побудований саме місто Миколаїв, знайшли навіть сліди і кістки лисиць, і під 10 метрами землі ми влаштували перекус, столом і стільцями для нас були камені, а освітленням були свічки і ліхтарики, ми пили з “чашки світу” чай і ділилися емоціями .

А які ж секрети  вдалого відбору при заповнені анкет?

Насправді, особливих секретів немає. Головне, аби учасник продумав і дав максимально повну відповідь на запитання. Також важливо описувати свої захоплення, тому що так організаторам легше буде при відборі людей. Адже ми намагаємося, щоб усім учасникам було максимально комфортно один з одним, щоб у них були спільні або ж дотичні теми для розмов. Тому, коли учасник в анкеті навіть не може описати власне хобі або чітко сформулювати свою думку, то ми таких учасників, на жаль, відсіюємо.  Адже зазвичай такі люди малоактивні і не можуть знайти спільну мову з іншими учасниками.

Як долучитись до проекту?
TKR2_3
Уся інформація про проект розміщена в групах проекту у Facebook та ВК. Щоб десь погостювати, слід обрати один з анонсованих візитів та заповнити анкету учасника за посиланням у групі проекту. Також можна запропонувати свою допомогу, наприклад, поселити у себе учасників, провести екскурсію, нагодувати гостей, якщо ви власник закладу харчування або приєднатися до організаторів, написавши головному представнику проекту в місті.  Бо, незважаючи на те, що у нас у Миколаєві є вже певний кістяк, який майже від початку ТК з нами, ми завжди раді новим обличчям і свіжим головам. 

 

Проект “Твоя Країна” – це кількаденні поїздки з насиченою програмою до обраного учасником міста. Неординарні екскурсії, тренінги та ігри, зустрічі з відомими журналістами, митцями, бізнесменами, кав’ярні, музеї та театри, а також нові друзі, знання та яскраві враження! 

Дата розміщення 09.06.2016 у Сучасники

Поділитися

Кравченко Марія

Про автора:

Марія Кравченко Творча дівчина з практичним світоглядом, активістка, людина з підвищеним почуттям справедливості, совоманка.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top