Гурт “Четверо в тамбуре”

GN7hCfc-KPQ
У переддень Свята Закоханих sMYc поспілкувався з молодим миколаївським гуртом «Четверо в тамбуре» про творчість, натхнення, поетів, панк-рок та, звичайно, про кохання. 

 

 

«Четверо в тамбуре» – це унікальний музичний гурт, що виходить за рамки звичного формату. Проект один із небагатьох у своєму роді не тільки в  Миколаєві, але і на всеукраїнському рівні. Самі ж учасники називають свій стиль виконання «ambient poetry», тобто «поглинаюча поезія», особливістю якої є читання віршів під музичний акомпанемент. І саме таке поєднання дозволяє всеціло зануритись в атмосферу лірики та романтики, забути про реальність та поринути у думи-мрії.
Учасники:
Антон Луценко – голос проекту;
Ігор Кульчицький – струни проекту – гітара;
Артур Островерхов – бас проекту –  бас-гітара:
Віталій Сокрут – серце проекту – ритм.

 

Історія створення гурту:  

Антон: Сама ідея створення гурту була досить дивною. Знаєте, є одна притча про те, що думка закінчується там, де шум заповнюється повністю. Тобто, за аналогією, поезія – це каміння в кувшині, а музика додає сюди дрібні камінці та пісок. Для того наш проект і був задуманий – щоб заповнити «кувшин». І це отримало успіх за досі незрозумілих мені причин.

Антон Луценко

Чому саме «Четверо в тамбуре»:

Антон: Спочатку проект існував  під назвою «Трое в лодке», адже до жовтня 2015 у ньому було три учасника. Коли до гурту приєднався басист, треба було змінювати назву, бо «трое в лодке не считая басиста» звучить трохи іронічно. І тоді мені згадався вірш Олександра Пєлєвіна: «В тамбуре курят четверо. Первому двадцать пять на вид….». Саме так і була обрана назва «Четверо в тамбуре».

 

Джерела натхнення: 

Антон: На написання текстів мене надихають люди, що пишуть тексти. Наш проект направлений на популяризацію талановитих поетів і поширення їхньої творчості серед широких мас. Адже у нас 90% людей навіть не знають, хто такі Костянтин Потапов, Арс Пегас, Іван Фєфєлов та інші. Це треба виправляти, бо ці поети дійсно талановиті. 

Ігор: На музику надихаєшся за абсолютно незрозумілих причин. Можна просто лежати вночі, ні про що не думати, а у тебе в голові народжуються звуки. Тоді ти береш в руки гітару і починаєш відтворювати мелодію.

Ігор Кульчицький

Ігор Кульчицький

 

Про улюблену музику:

Антон: Мій улюблений гурт – ірландський інструментальний пост-рок колектив God Is an Astronaut.

Ігор:  Улюблених виконавців немає. Надихає майже вся музика, крім попси. Інколи можу навіть реп слухати.

Віталій:  В основному слухаю виконавців в жанрі пост-рок та пост-панк.

 

Найближчі плани:

Антон: На кінець весни планується запис альбому.  Хоча скоріше це буде альманах, бо нашу творчість і піснею важко назвати, це радше композиції, яких в збірнику буде 10-12. Загалом у нас в доробку їх трохи більше. Останні півроку ми майже на кожному літературнику ПроЛітАрт’а презентуємо нові композиції. А вже безпосередньо перед записом будемо частіше збиратися  і відшліфовувати матеріал.

Віталій:  Наше основне завдання – об’єднати в єдине ціле мелодію та вірш.

Віталій Сокрут

Віталій Сокрут

 

«Четверо в тамбуре» через 10 років:

Антон: В майбутньому наш проект або переросте в те, що виходить за рамки звичайного, або взагалі перестане існувати. Важливо чітко усвідомити момент, коли творчість перестає прогресувати. А далі – або щось змінювати, або закінчувати. Кожен, навіть найунікальніший колектив, рано чи пізно до цього приходить. А поки «Четверо в тамбуре» сподіваються влітку виступити за межами Миколаєва. Ми точно знаємо, що нас чекають в Одесі, Херсоні і Києві.

 

Смішні випадки з виступів:

Ігор: Особливість нашого музичного жанру така, що абсолютно кожний текст лягає на будь-яку музику. Нещодавно ми почали грати навпаки: Антон читав текст третьої композиції, а ми грали мелодію другої . І цього навіть ніхто не помітив до середини пісні. Але в підсумку все закінчилось добре.

 

Про популярність:

Ігор: Популярність для мене не є основною ціллю. Адже гурт –це скоріше хоббі, спосіб з користю провести вільний час.

Антон: Як говорив поет Андрій Орловський, поезія – це не та жінка, з якою вийде бути альфонсом. Наживатися на мистецтві – справа марна. Коли мистецтво перетворюється у гроші, воно перестає бути мистецтвом і починає бути грошима, так чи інакше.

Віталій: Спочатку повинна бути любов, любов до мистецтва. І якщо наша творчість буде комусь цікавою за межами Миколаєва, це буде круто.

Артур Островерхов

Артур Островерхов

Що таке кохання:

Ігор: Кохання – це не просто якісь відчуття між хлопцем і дівчиною; це все, що відбувається навколо, навіть зараз це свого роду кохання.

Віталій: Кохання – це те, що надихає, змушує творити, і це прекрасно!

Антон: Кохання – це кожна мить з рідними тобі людьми. Кохання може бути різним – до літератури, поезії, жінки, музики, сексу, алкоголю… Коханню не можна дати єдине визначення.

Проникнутись ліричними виступами гурту «Четверо в тамбуре» можна на літературних вечорах ПроЛітАрт’а, що проходять в кафе-клубі «Рок-Хата». Тож слідкуйте за анонсами

 

Автор: Сніжана Ракчеєва

Дата розміщення 15.02.2016 у Сучасники

Поділитися

Про автора:

Відповіді (2)

 1. Ulia
  19.02.2016 at 17:14 · Відповіcти

  Главное – это делать то, что ты любишь и любить все что делаешь! <3. Ребята, Вы на правильном пути:) Желаю удачи!

 2. Наталя
  23.04.2016 at 12:57 · Відповіcти

  Продовжуйте в тому ж дусі, хлопці!
  PS: автору дякую за гарну статтю)

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top