Жити без VK можливо: поради безкоштовно, без SMS

а

Це сталося: в Україні інтернет-провайдери поступово блокують російські соціальні мережі та інтернет-сервіси. Залишимо за межами статті причини, що призвели до цього рішення. Поки хтось шукає засоби обходу блокування, пропонуємо звернути увагу на маловідомі в нас, але перспективні, ресурси. Адже інтернет — це не тільки «Одноклассники». Ласкаво просимо!

Соціальні мережі

Звісно, є король — Facebook. 2+ млрд користувачів не можуть помилятися. За ним йде улюблена мережа Дональда Трампа, лаконічний і веселий сервіс Twitter. Але існують й більш нішеві проекти.

Pinterest

Позиціонує себе як «всесвітній каталог ідей». Pinterest – це не тільки сховище зображень. Тут широка аудиторія (особливо мережа популярна серед жінок) кулінарів, збирачів постерів, колекціонерів та просто поціновувачів прекрасного.

Сайт організований за допомогою дошок (англ. Boards), на які потрібно прикріплювати (англ. Pin) цікавий вам контент. 

LinkedIn

Мережа резюме та ділових публікацій. Доволі практичний інструмент, якщо використовувати в професійних цілях. Об’єкт для гострих жартів через деяку нав’язливість з повідомленнями на e-mail користувачам. Попередження: котики в стрічці LinkedIn не додають до вашої ділової репутації.

Google+

Жартую, вам не потрібен Google+.

Diaspora

Некомерційна, децентралізована мережа, заснована на вільному та відкритому програмному забезпеченні. Якщо вам близькі ідеї федеративних мереж, GPL та відкритого ПЗ — просимо туди. Реєстрація та використання можуть бути дещо заплутаними, але можна знайти близьке саме до вас коло користувачів та мати виключний контроль над своїми даними.

Tinder

Зручно застосовувати для знайомств та побачень. Адже це була важлива функція російських соціальних мереж. Для гравців за іншу команду теж є варіанти.

 

Блоги

Звісно, зараз досить легко можна встановити WordPress та стати дійсно незалежним блогером на стендалоні (як сайт, де ви читаєте ці рядки). Але не всім підходить витрачати кошти та підтримувати особистий блог, тому багато хто заводить сторінки в спеціалізованих сервісах, типу ЖЖ. До речі, ЖЖ не заблокований указом президента, але враховуючи, що сервери з даними та юрисдикція у нього остаточно перейшла до РФ, користуватися не рекомендуємо. Альтернативами ЖЖ можуть бути:

Tumblr

Досить простий та розвинутий сервіс, близький до Pinterest наявністю великої кількості графічного та анімованого (gif) контенту. Але ніщо не заважає використовувати його і як особистий щоденник, до того ж Tumblr дозволяє легко під’єднати блог до будь-якого домену.

Blogger

Один з перших сервісів «блогосфери» початку нульових. Як і тоді, Blogger (куплений Google) дає користувачу великі можливості для ведення текстового блогу. Особливо зручно на ньому вести колективний блог.

Medium

Наступний проект розробника Blogger Евана Вільямса у жанрі блогів та публікацій. Має більший акцент на історії та добірки. Особливо якісно реалізована статистика від читачів, допомагає зрозуміти, що у вашій творчості вдається краще та цікавить аудиторію найбільше.

Звісно, гігант Facebook теж покращує функціональність щодо публікацій довгих текстів та статей та може бути привабливим варіантом.

 

Агрегатори цікавинок

Reddit

На Заході сервіс поступово стає головним форумом усього інтернету. Він організований через підрозділи, що звуть «субреддітами». Аналогом є «пабліки» (публічні сторінки) ВК. Українці доволі активні у спільнотах /r/ukraina, /r/theUkrainians, /r/ukraine. Є і спільнота присвячена Миколаєву та області /r/mykolaiv. Сервіс також буде в нагоді тим, хто хоче більше різноманітного англомовного контенту у своєму житті. Так, маємо на увазі меми та фото милих тварин. Долучайтеся.

Inoreader

Технологія RSS ще не вмерла. Inoreader, а також Feedly є найкращими засобами для оперативного відслідковування оновлень улюблених веб-сайтів. Надають більше контролю за інформаційними потоками, ніж стрічка Facebook або ВК/ОК.

Zmiya

Український проект, що агрегує переважно суспільно-політичний контент з соцмереж та сервісів. Розширить коло думок та поглядів при споживанні інформації.

Також набирають аудиторію канали в месенджері Telegram. Прочитайте детальніше, там багато цікавинок.

 

E-mail

Багато хто звик користуватися поштою на Mail.ru та Яндекс.Поштою, але пошта на Ukr.net та i.ua свою справу робить. Звісно, Gmail краще їх усіх.

 

Музика

Рекомендуємо Deezer та Google Play Music/Apple Music. Чекаємо на офіційний прихід Spotify. До нього вже підготовані зручні розширення. Настав час користуватися якісними легальними сервісами.

 

Карти

Waze

Маловідомий у нас, але зручний навігатор, що прокладає шлях не гірше за Яндекс. У комбінації з картами Google, HERE WeGo та Eway допоможе не заблукати в містах.

 

Українські мережі

Було чимало спроб зробити конкурента ВК/ОК, щоправда, успіхи були більш, ніж скромні. Можливо, проекту Ukrainians, що отримав увагу багатьох ЗМІ у зв’язку з блокуванням російських сервісів, все вдасться. 

 

Блокування змушує вийти із «зони комфорту» звичних російських сервісів. Але у довготривалій перспективі це правильне рішення.

Автор – Валентин Мазур

Дата розміщення 01.06.2017 у Компот

Поділитися

Позняк Олена

Про автора:

Олена Позняк Вчителька історії, Grammarnazi, букаголік та фантазерка.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top