З Днем народження, Квентіне!

Один із найвеличніших режисерів сучасності відзначає сьогодні, 27 березня, своє День народження.

Стрічки Тарантіно є наочним втіленням постмодернізму. Але режисер відомий також і своїм неабияким акторським талантом. Всі ми знаємо його містера Брауна зі «Скажених псів», багато хто з нас дивився, як він втілив на екрані образ одного з братів Геко у стрічці «Від заходу до світанку», ну, і, звісно ж, хто не пам’ятає його роль звичайного хлопчини Джиммі з «Кримінального чтива», який зголосився прихистити у себе вдома Вінсента і Джулса із мертвим темношкірим у машині? Та сьогодні хотілося б поговорити про його менш відомі екранні образи, але такі ж яскраві й незабутні, як і фільми Квентіна. 

З цієї нагоди sMYc підготував невеличку підбірку.

Розпочати перелік хотілося б із достатньо свіжої стрічки авторства самого Тарантіно – «Джанго вільний».  Безымянный 12 Безымянный 11 

Роль у цьому фільмі можна назвати  камео (невелика роль, яку виконує відома, легковпізнавана особистість). Запам’ятався персонаж Тарантіно глядачам, мабуть, насамперед своєї ефектною смертю.

14

Кадр той самої “ефектної” смерті

Продовжує список ще один вестерн. За 5 років до того, як на екрани вийшов «Джанго вільний», японський режисер Такасі Мііке (один із найулюбленіших режисерів Тарантіно) випустив свою версію Джанго, під назвою «Сукіякі вестерн Джанго». Там ми могли в деяких епізодах побачити Тарантіно. Спочатку в ролі ковбоя, який мітко вбиває негідників, а потім в образі старого дідуся, що пересувається на інвалідному візку. Можливо, саме участь у цій стрічці спонукала Тарантіно створити свою версію «Джанго».

Безымянный 7 Безымянный 9

 

Далі ще одне камео. Але яке! У 2000 році на екрани виходить фільм «Ніккі, диявол-молодший» із Адамом Сендлером у головній ролі. У ті часи Сендлер знімався ще у якісних та смішних комедіях. Але мова зараз не про нього. Тарантіно в цьому фільмі зіграв сліпого одержимого священика, який одразу ж відчуває, що Ніккі, який з’явився із пекла у наш світ, – це диявол. І хоча роль епізодична, але яскрава. 

Безымянный 4

“Сліпий” Тарантіно-священник

Безымянный 5

Тарантіно любить грати, як у своїх власних фільмах, так і у фільмах своїх друзів. Так, в 1995 році, у картині Роберта Родрігеса «Desperado» (або ж «Відчайдушний») невдовзі після знайомства з режисером він  виконав епізодичну роль. Його герой запам’ятався смішним жартом, який той розповідав у барі персонажу Чіч Маріна. Фільм видався успішним, а Тарантіно та Родрігес розпочали свою довготривалу плідну співпрацю, яка триває донині і принесла у світ кіно багато чого хорошого.

17

Тарантіно сміється з анекдоту, який щойно розповів.

18   

Ну і на десерт найцікавіше.Хто б міг подумати, що Тарантіно зіграє в «Шоу Мапетів»? Так, у 2005 році на телебаченні вийшов повнометражний фільм «Шоу Мапетів: Чарівник країни Оз». Власне, у Тарантіно там знову було камео. І зіграв він самого себе. Але це, мабуть, найцікавіше, що взагалі було у самому фільмі (це при тому, що Мапетів я, загалом, люблю). Тож якщо з’явиться бажання побачити це шоу – вмикайте краще одразу на момент з Тарантіно і потім, так само одразу ж, вимикайте, аби зберегти собі нерви і здоров’я.  

Безымянный 2  Безымянный

Звісно, Тарантіно на екрані втілював ще багато інших образів. Десь у нього була повноцінна роль. Десь він виступав у якості запрошеного гостя. Але факт залишається фактом. Квентін – талановита особистість. Тому вся редакція «sMYc» сьогодні долучається до вітань метра і бажає йому, щоб наступні два фільми, які він запланував режисерувати, були не менш успішні, аніж попередні його стрічки. З Днем народження тебе, Квентіне!

      

    

 

Дата розміщення 27.03.2016 у Сучасники

Поділитися

Зайонц Артур

Про автора:

Артур Зайонц Студент-історик, людина, чиїм першим коханням було Кіно.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top