Сергій Притула: “Нива” україномовного гумору сіється Вар’ятами навіть там, куди взагалі ніхто не їздить

Prytula_1

До Миколаєва вдруге завітає україномовне гумористичне Вар’яти-шоу з новою програмою. Напередодні концерту SMYC поспілкувався з телеведучим та очільником шоу Сергієм Притулою про майбутній концерт, Миколаїв та якісний гумор.

Що очікувати миколаївському глядачу від нової програми? У чому її особливості?

Вибачте за каламбур, але від нової програми миколаївським глядачам варто очікувати… нової програми. Ну, бачите, фішка у нас така – ніколи не приїжджати зі старою програмою. Себто, всі жарти, пісні, мініатюри будуть новими. Ми ж не якась популярна група, яка може двічі на рік приїжджати з однаковими піснями, і фани тішаться, бо люблять їх співати, а актори розмовного жанру. І хоча хороший жарт другого разу стає тільки смішнішим, проте, ми вважаємо, що глядач, придбавши квиток на наше шоу, повинен побачити новий матеріал.

Завдяки вашій волонтерcькій діяльності ви частий гість у Миколаєві. Які ваші враження від міста? Помічаєте якісь зміни на краще?

Відверто кажучи, я тут не так часто. А навіть якщо й буваю, то радше транзитом на Очаків чи, залежно від складнощі маршруту, на Маріуполь. А тим миколаївським бійцям, які потребували якоїсь допомоги, допомагав зазвичай дистанційно. Враження від міста достеменно ще не склав, хоча я тут далеко не вперше. Але ще жодного разу не мав можливості якось адекватно пройтись по Миколаєву з екскурсоводом. Вічно щось заважає: у 80-их – юний вік, у 2000-их – кохання, зараз – гастрольний графік, який є традиційно нещадним для будь-якого артиста. Зазвичай він такий: приїхали – кинули речі в готель – перекусили – заїхали на майданчик – репетиція – концерт – вечеря – готель – поїхали. Маю надію, що якось вдасться зупинитись на 2 дні. У такому випадку я беру для колективу екскурсовода, і ми кілька годин «лазимо» по місту, пізнаємо його.

Ви самі пишете собі тексти? Хто є автором, а хто головним критиком в команді під час написання жартів\сценок?

Всі матеріали пишуться учасниками шоу. Додаткової авторської групи, як такої, немає. Редагуванням текстів і фінальним формуванням концертної програми займаюсь особисто.

foto13Як відновлюєте моральні сили та енергію після виступів на публіці?

Іноді після концерту і відновлюватись не треба – так глядачі заряджають енергією з залу. Останній концерт у Миколаєві – десь з тої категорії. Ми чітко розуміли, що їдемо у російськомовне місто, без традицій україномовного гумору. По «тєлєку» нас не показують. І тут раптом – аншлаг! Наша концертна програма розписана так, що зазвичай триває годину п’ятдесят. У Миколаєві концерт тривав дві години двадцять п’ять хвилин!  Оплески та сміх додали тридцять п’ять хвилин до запланованого таймінгу. Я дуже сподіваюсь, що в квітні ми повторимо попередній успіх. Програма у нас буде ще сильніша.

Чого завжди більше чекаєте: початку нового туру чи потім його закінчення? 

Я вам зараз відкрию маленьку таємницю. Справа в тім, що у нас як такого початку і закінчення туру немає. Це тур тривалістю в 2 роки. Ледь помітна пауза – це липень-серпень, де я, по-перше, даю хлопцям відпустку, а по-друге, штучно обмежую кількість концертів, щоб мати можливість зосередити увагу колективу на написанні нового матеріалу.

Чи втомлюються учасники команди один від одного протягом туру?

Ми боялись цього минулого року. Тоді за 2 місяці ми дали 45 концертів. Вийшло все з точністю до навпаки – колектив ще більше здружився і, коли ми роз’їхались у відпустки, через дня 3-4 усі почали потай від дружин писати один одному смс у нашу групу Viber про те, як же нам сумно один без одного. Ми дійсно живемо, як одна велика сім’я.

Існує до сих пір хвилювання перед виходом на сцену?

Цього позбутись неможливо. Я так собі міркую, що, якщо людина не «мандражує» перед виходом на публіку, то це вже, мабуть, якась занадто самовпевнена поведінка і… пора на пенсію. Я мав досвід виступів перед десяти-п’ятнадцятитисячною аудиторією, перед президентом та іншими багатими й впливовими людьми, але навіть виходячи в старому і обшарпаному будинку культури в райцентрі, куди останній раз артист приїжджав ще за Брєжнєва, я все одно хвилююсь.

Які ваші найулюбленіші гумористичні шоу?

Люблю переглядати виступи американських та австралійських акторів у форматі stand-up, late night шоу Джея Лено та Еллен Дедженерес.

Хто для вас ідеальний комік?

Такого немає. Позаяк, скільки людей – стільки смаків. Хтось любить балакучого Вадіка Галигіна, а хтось вважає, що крутіше, аніж Чарлі Чаплін, який смішив людей, не вимовляючи жодного слова, не було, немає і не буде.

Яким ви бачите майбутнє українського гумору?

Я б розділяв поняття українського і україномовного гумору. З українським гумором зараз все гаразд. Позаяк, і «95-ий квартал», і «Дизель-шоу», і «Мамахохотала», і «Ліга Сміху» – це все український гумор. Інша справа, що він на 95% російськомовний. Я не кажу, що це добре чи погано. Просто констатую факт.

Двадцять років у цій країні україномовним гумором всерйоз ніхто не займався, окрім кількох команд КВН. Кращі актори з цих команд у моєму шоу.  «Нива» україномовного гумору сіється нашим колективом по всій країні, від мегаполісів до маленьких містечок, куди взагалі ніхто не їздить. Зупинятись ми не збираємось. 6 років ми працюємо і доводимо своїм існуванням, що подібний гумор є і актуальним, і якісним, і конкурентоспроможним. Дивлячись глобально, це невеликий проміжок часу. Але, якщо на перший наш виступ потрапив п’ятнадцятирічний хлопчик і йому це сподобалось, то, цілком ймовірно, що зараз він капітан інститутської команди КВН. А через 3-4 роки стане новим обличчям якогось гумористичного шоу. І, не виключено, що саме україномовного.

Приходьте на концерт Вар’яти-шоу! Купити квиточки тут

Mykolajiv_110416

Дата розміщення 24.03.2016 у Сучасники

Поділитися

Позняк Олена

Про автора:

Олена Позняк Вчителька історії, Grammarnazi, букаголік та фантазерка.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top