Твоя рецензія: вистава “Лавка” за п’єсою Олександра Гельмана

9VFYQV8AZXs

sMYc започатковує нову підрубрику “Твоя рецензія”. Ми цінуємо думку наших читачів і хочемо дати можливість висловитись кожному стосовно того, що вразило найбільше, – фільму, літературного твору, музичного альбому, театральної вистави. Творимо культурну журналістику разом!

Кінець театрального сезону Миколаївський академічний художній російський драматичний театр відзначив прем’єрою вистави “Лавка” режисера-постановника Віталія Манжелія. Однойменна п’єса Олександра Гельмана була написана більше тридцяти років тому, але, незважаючи на те, що реалїі життя з того часу дуже змінилися, п’єса все ж таки залишається актуальною і для нашого часу та продовжує жити на сценах театрів.

pWFV-MPw06s

Що ви уявляєте, коли чуєте слова “лавка”? Які перші асоціації? Хтось подумає, ну що за дурня, інший згадає перший поцілунок на старенькій лавці у міському парку. А скільки дорослих і дітей, побачень і розставань, сварок і примирень бачить звичайнісінька лавка за своє довге чи не дуже життя… У п’єсі О. Гельмана лавка – це не просто елемент інтер’єру, а окремий персонаж, адже саме довкола неї розгортаються основні події. На лавці зустрічаються і головні герої п’єси Віра та Микола у виконанні Віолетти Мамикіної та Андрія Карая. Випадкова ( чи не зовсім) зустріч двох самотніх людей, цілком можливо, змінить їхні долі. Віра – самотня мама, Микола – чоловік, котрий настільки заплутався у власній брехні, що, певно, вже й сам не знає, що правда, а що ні. Перша дія – знайомство з героями і думки: що ж тут відбувається?, друга – розкриття мотивів їх вчинків. Глядач починає розуміти героїв, співпереживати та в чомусь впізнавати себе чи оточуючих. Відкритий фінал вистави дозволяє кожному самому вирішити, чи об’єднаються два самотні серця, чи перестане один брехати, а інший чекати.

woTCVsM1cI4

Автори позиціонують виставу як комедію, але, на мою думку, це все ж таки більше трагікомедія, бо веселі моменти тісно переплітаються з до сліз сумними та чутливими, розкриваючи перипетіі життя головних героїв.

Хотілося б також відзначити майстерність акторів, які півтори години вміло протримали публіку та інтригу своєю грою.

Якщо ви захоплюєтеся темою непростих життєвих доль, стосунків між чоловіком та жінкою і просто бажаєте приємно провести час, то ця вистава саме для вас. Для когось, певно, на один раз, а хтось переглядатиме раз за разом і завжди знаходитиме щось нове.

Авторка рецензії – Наталія Н.
Фото – прес-служба театру

Дата розміщення 28.06.2016 у Огляди

Поділитися

Позняк Олена

Про автора:

Олена Позняк Вчителька історії, Grammarnazi, букаголік та фантазерка.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top