Твоя рецензія: книга Джейн Остін/Сет Ґрем-Сміт “Гордість і упередження і зомбі”

zombie-jane-austen1

sMYc започатковує нову підрубрику “Твоя рецензія”. Ми цінуємо думку наших читачів і хочемо дати можливість висловитись кожному стосовно того, що вразило найбільше, – фільму, літературного твору, музичного альбому, театральної вистави. Творимо культурну журналістику разом!

Я, як людина з дуже дивною фантазією і специфічним почуттям гумору, не можу розпочати рецензію на шедевральну книгу  – “Гордість і упередження і зомбі” за авторством Джейн Остін та Сета Ґрем-Сміта – без ліричного відступу, в якому проведу нікому не зрозумілу аналогію.
Подібно фільму “Олдбой” 2003 року випуску (не плутати з американськими потугами зробити рімейк 2015 року), переосмислення класики англійської літератури так само, як і головний герой фільму, не є тими, чим здаються! Головний герой “Олдбой” – не герой взагалі, а книга Ґрем-Сміта – не про зомбі, а про бали, звані вечері та, можливо, навіть про кохання.

PPZ_Valentines3 PPZ_Valentines2
Ця книга буде ідеальною для тих, хто хоче познайомитись з класичними творами, при цьому не заснувши на перших декількох сторінках. Адже, з метою зробити оповідання жвавішим, у сюжет дуже вдало були вплетені живі мерці, тобто зомбі.
А ілюстрації, ці витвори художнього мистецтва, неповторні картинки з колишніми людьми, тіла яких уже розкладаються, проте продовжують ходити світом у пошуках мізків, дозволяють ще більше зануритись у книгу і чудово доповнюють те, що відбувається у майже постапокаліптичному світі роману.

1042128-_181

1042128-_033 (1)

zombies_interior3
Загальна сюжетна лінія наслідує оригінальний роман Джейн Остін, з усіма аспектами і основними сценами. Проте є і авторські, самостійні переплетіння сюжету з зомбі-доповненнями, детальним описом побуту існування живих мерців. І, як не дивно, саме зомбі роблять оповідь більш живою, саме їхня жага до мізків рухає головних героїв вперед, змушує їх розвиватися та самовдосконалюватись.
Уся так звана “еліта”, що описується в книзі, ніяк не реагує на появу мерців на вулицях міст і сіл, а завдання розібратися з ними покладено на армію та “нижчих” за статусом людей. Але не всі схиляються до такої думки. Тому ми можемо спостерігати за вихованими, проте добре тренованими, леді, які вправно володіють мечем, рукопашним боєм і можуть постояти як за себе, так і за своє близьке оточення.

1455811303gordost-i-predubegdenie-i-zombi

Кадр із однойменної стрічки 2015 року

Гордість, описана у романі, затьмарює очі героїв і змушує їх робити вчинки, які вони вважають правильними.
Упереджене ставлення до інших впливає на основні сюжетні повороти, адже наше перше враження та враження, що ми отримали від інших людей, не завжди є правильним.
Ну а зомбі просто хочуть їсти!
Читайте хороші книжки!
zombie-04-book-soft-cover-small-1 (1)

Автор рецензії – Володимир Шліхта

Дата розміщення 03.06.2016 у Огляди

Поділитися

Позняк Олена

Про автора:

Олена Позняк Вчителька історії, Grammarnazi, букаголік та фантазерка.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top