14 лютого – від Дня психічно хворих до Свята оголених чоловіків

Névtelen5-1024x1024

Чому по Японії бігають оголені чоловіки, в Німеччині прикрашають в лікарні, а в США презервативи роздають навіть біля воріт школи? І що святкують у всьому світі окрім Дня закоханих?

  • Неофіційний день програмістівХоч всі вже звикли, що зазвичай День програміста святкується у вересні, але саме в цей день у 1946 році всьому світу був представлений перший, реально працюючий електронний комп’ютер ENIAC I. Як відомо, і до цього було безліч спроб спроектувати комп’ютер, але це були лише прототипи і не зовсім вдалі експерименти. ENIAC стала першою електронно-обчислювальною машиною, що працює на практичних завданнях. До речі, саме від нього сучасні комп’ютери отримали в спадок двійкову систему числення.

 

 

  • День оголених чоловіків в Японії

Японські чоловіки надягають лише пов’язки на стегна і весь день переслідують таку ж абсолютно голу людину. При цьому кожен намагається доторкнутися один до одного, адже, якщо вірити головній традиції свята, цей дотик позбавляє людину від усіх його нещасть. Що ж, будемо сподіватися, що це так, адже в іншому випадку запалення легенів не уникнути.

 

 

  • День психічно-хворих людей в Німеччині

Як вважають німці, Валентин – це покровитель всіх психічно хворих. Жителі Німеччини прикрашають лікарні червоними стрічками і маленькими образами янголят, а в каплицях проводять спеціальні богослужіння з молитвами за упокій душі Валентина і за здравіє хворих з психічними захворюваннями.

 

 

 

 

  • День виноградарів у Болгарії

Якщо вірити легенді, то в день страти Трифона (Його стратили в 250 році в Нікеї) на всі виноградники країни напали комахи, і виноградарі закликали саме його захистити їх урожай. Зарізу називають тому, що, згідно з традицією, в цей день підрізали лози, щоб отримати восени великий урожай. В сучасний час День святого Трифона святкують не тільки виноградарі, а й городники, садівники і навіть власники винних таверн.

 

  • День народження YouTube

Сервіс YouTube був заснований 14 лютого 2005 роки трьома колишніми працівниками компанії PayPal – С.Ченом, Ч.Херлі, Д.Карімом – в Сан-Бруно, Каліфорнія (США). Вони використовували технологію Flash Video, що дозволяє отримати відносно хорошу якість запису при невеликому обсязі переданих даних.

 

 

  • Міжнародний день дарування книжок

Міжнародний день дарування книжок (International Book Giving Day) – одне з наймолодших свят у календарі, яке об’єднує всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. Його започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги.

 

 

 

 

  • День презерватива в США

Американські медики не дуже ласкаво ставляться до Дня закоханих. На їхню думку, це надмірно розрекламоване свято ще й загрожує проявом занадто романтичних і палких почуттів, що в підсумку закінчується сексом без презерватива. А небезпечний інтим досить часто обертається не тільки любовними радощами, а й венеричними захворюваннями. Тому лікарі вирішили подумати за закоханих – щороку 14 лютого в США проходить масова роздача безкоштовних презервативів: їх вручають молоді на касах супермаркетів, на парковках і навіть у шкільних воріт.

 

Як бачимо, 14 лютого може похвалитися різноманітністю свят. Вибір тільки за вами, з чим саме вітати коханих, батьків, друзів і просто людей, які важливі. Головне, не помилитися з цим рішенням.

 

Автор: Марія Кравченко

 

Дата розміщення 14.02.2016 у Компот

Поділитися

Про автора:

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top