#bookchallenge_ua: книжковий виклик українцям

Cacanska_biblioteka_raspolaze_fondom_od_155_000_knjiga.x

Промоцією читання не як елітарного заняття, а як джерела втіхи та інформації в Україні займається  проект #bookchallenge_ua.

3Що може бути кращим за відкисання у ліжку з новодруком? Але у наш час  задоволення, і знання простіше отримати за допомогою нових медіа. Подолати залежність від нових медіа і знову привчити українців читати покликаний проект #bookchallenge_ua. 

#bookchallenge_ua – проект Інтернет-видання “Buro 24/7” та двох  молодих українських письменників Катерини Бабкіної та Марка Лівіна, які побіцяли протягом року, починаючи з 30 вересня 2015, прочитати кожен по 200 книжок. Тобто, у середньому, 16 з половиною книжок за місяць, 4 – за тиждень і 1 – за 2 дні. Девізом та другим хештегом проекту став вираз #великіцілідосяжні.

За 21 день я випрацював для себе асоціативний зв’язок “ліжко-книжка”, “метро-книжка”, “чекання-книжка” і багато інших слів теж дорівнюють “книжка”.

Марк Лівін

Катерина Бабкіна вирішила читати побільшості українську літературу, а Марк Лівін віддав перевагу закордонним авторам, що перекладені українською мовою. Своїми  досягнення у сфері книгоспоживання та роздумами про щастя, призначення, вдячність та іншими філософськими сентенціями письменники кожного тижня діляться на сторінках “Buro 24/7”. Окрім цього, їхні пости у Facebook, Instagram та Вконтакті часто мають хештег “книжкового виклику.”

Ініціювавши проект про читання, письменники й не здогадувались, який ажіотаж Інтернет-спільноти він викличе. Як повідомляє Марк Лівін, за 4 місяці неприбутковий проект зумів захопити 800 000 користувачів щомісяця, які написали 2500 та 2000 постів у Вконтакті та Facebook відповідно та поповнили Instagram 1100 новими світлинами. А український Вконтакті назвав його однією з найважливіших ініціатив 2015 року.

Замість [непотрібних] думок — я постійно читаю книжку. Замість усіх зайвих розмов у фейсбуці — я читаю книжку. Замість неконструктивних зустрічей, двох серій «Шерлока», коротше — замість усієї х.ні — я читаю книжку.

Катерина Бабкіна

Користувачі соцмереж ставлять собі різні досяжні цілі: хтось хоче зрівнятись і навіть перевершити організаторів, а хтось ставить собі свої 50 книг на рік і насолоджується процесом без поспіху. У своєму інтерв’ю “Радіо Свобода” Марк Лівін розповів, що середня цифра, з якою люди долучаються до #bookchallenge_ua, – 70 книжок.fMwXuvg9-zA

Остання книжкова ініціатива у рамках #bookchallenge_ua – обмін книгами за схемою “6 людей, 36 книг”. Діє щось на зразок “ланцюжкової реакції”, де ти відправляєш одну книгу тому, у кого дізнався про ідею твій друг, до чиєї команди ти залучився. А далі вже будуєш своє“книжкове МММ”. Головне, дати точну адресу та окреслити книжкові вподобання.

#bookchallenge_ua –  це, звісно, не Harlem Shake і не Ice Bucket Challenge, він не має світового поширення, але він змусив людей постити книги замість селфі. Тому, якби  цього проекту не було, то його варто було б вигадати.

Автор: Олена Позняк
Фото: Олександр Кузьмічов

Дата розміщення 31.01.2016 у Компот

Поділитися

Позняк Олена

Про автора:

Олена Позняк Вчителька історії, Grammarnazi, букаголік та фантазерка.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top